Тематичний номер - 100-річчю проф. В. П. Тараненка присвячується: Електроніка НВЧ
100-річчю проф. В. П. Тараненка присвячується: Електроніка НВЧ Інформація про тематичний випуск
Шановні колеги,
Запрошуємо Вас подавати матеріали до тематичного номеру «100-річчю проф. В. П. Тараненка: Електроніка НВЧ» журналу Вісті вищих учбових закладів. Радіоелектроніка (ISSN 2307-6011 Online, ISSN 0021-3470 Print), ISSN 0735-2727 Print).
16 березня 2024 року доктору технічних наук, професору, заслуженому діячу науки і техніки України, лауреату Державної премії України Вадиму Павловичу Тараненку мало виповнитися 100 років.
Професор В.П. Тараненко є відомим ученим у галузі електроніки надвисоких частот, автором 140 наукових праць, серед яких дві монографії і 16 авторських свідоцтв. Оригінальні роботи Вадима Павловича і його колег стосуються підвищення коефіцієнта корисної дії ламп біжучої хвилі, створення потужних електронних пучків, розробка і впровадження у серійне виробництво лампи біжучої хвилі великої потужності, розробка методики комп'ютерних розрахунків твердотільних генераторів та підсилювачів міліметрового діапазону хвиль є вагомим внеском в електроніку НВЧ.
І сьогодні надвисокочастотна техніка є однією з ключових компонент різноманітних радіотехнічних систем цивільного та спеціального призначення. Досягнення мікрохвильової електроніки і напівпровідникових технологій дозволили інтегрувати НВЧ пристрої на рівні чіпа, проклавши шлях до нових технічних рішень.
У цьому спеціальному випуску ми запрошуємо вас поділитися своїми розробками в галузі мікрохвильових та терагерцевих пристроїв та систем, новими ідеями побудови принципово нових і покращення існуючих технічних рішень.
В номері будуть розглянуті наступні теми:
- Мікрохвильові і терагерцові вакуумні і напівпровідникові прилади та їх компоненти
- Методи моделювання таких приладів та їх компонент
- Мікрохвильові та терагерцові вимірювання
Олег Дробахін
Олексій Кулешов
Михайло Омельяненко
Редактори тематичного випуску
Редактори тематичного випуску
Редактор тематичного випуску
Олег Дробахін
Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Україна
Інтереси: моделювання мікрохвильових пристроїв; мікрохвильові вимірювання; проєктування мікрохвильових елементів, пристроїв і систем
Запрошений редактор тематичного випуску
Олексій Кулешов
Інститут радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова Національної Академії наук України, Україна
Інтереси: вакуумні електронні прилади, ТГц випромінювання, випромінювання Вавілова-Черенкова, електронно-хвилева взаємодія, лампа зворотної хвилі, клинотрон, лампа біжучої хвилі, стрічкові електронні пучки, гвинтові електронні пучки, циклотронне випромінювання
Редактор тематичного випуску
Михайло Омельяненко
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського", Україна
Інтереси: електронні прилади НВЧ; моделювання пристроїв; мікрохвильові вимірювання; розробка мікрохвильової техніки
Інформація про подання рукопису
Рукописи мають бути подані онлайн на https://radio.kpi.ua, для чого необхідно бути зареєстрованим на сайті. Після входу на сайт необхідно натиснути тут, щоб перейти до форми надсилання. При подачі статті вибрати розділ "2024 тематичний - Тараненко 100: Електроніка НВЧ". Рукописи можуть бути надіслані до вказаного терміну. Усі матеріали проходять попередню перевірку і рецензуються. Прийняті статті будуть публікуватися он-лайн відразу як тільки буде позитивне рішення, спочатку в розділі "Online first" а потім перенесені на сайті до тематичного випуску. Запрошуються оригінальні статті, оглядові статті та короткі повідомлення. Для запланованих статей назва та коротка анотація (близько 100 слів) можуть бути надіслані до редакції для оголошення на веб-сайті.
Представлені рукописи не повинні бути опубліковані раніше або перебувати на розгляді для публікації в іншому місці (за винятком матеріалів конференцій). Усі рукописи ретельно рецензуються під час двостороннього сліпого рецензування. Правила для авторів та інша відповідна інформація щодо подачі рукописів доступні на сторінці «Подання > Правила для авторів». Вісті вищих учбових закладів. Радіоелектроніка — це міжнародний журнал, що рецензується, виходить щомісячно і видається КПІ ім. Ігоря Сікорського. Англомовна версія журналу під назвою Radioelectronics and Communications Systems (ISSN 0735-2727) входить в Scopus.
Будь ласка, завітайте на пункт меню «Подання» перед відправкою рукопису. Публікація у цьому журналі безкоштовна. Представлені статті мають бути добре відформатовані та написані хорошою українською мовою.
Ключові слова- вакуумні прилади НВЧ
- напівпровідникові прилади НВЧ
- мікрохвильові вимірювання
- моделювання мікрохвильових пристроїв
- схемотехніка НВЧ
Простота навігації: угруповання статей на теми допомагає вченим більш ефективно орієнтуватися в журналах широкого профілю.
Велика видимість: тематичні випуски підтримують охоплення та вплив наукових досліджень. Статті у тематичних випусках легше знаходяться та частіше цитуються.
Розширення дослідницької мережі: тематичні випуски полегшують зв'язок між авторами, сприяючи науковому співробітництву.
Зовнішнє просування: статті у тематичних випусках часто просуваються через соціальні мережі журналу, що підвищує їхню видимість.
Запрошуємо до публікації в тематичному номері!